Kategorie

Producenci

Newsletter

Powiększ do pełnego rozmiaru

Kamizelka drenażowa The Vest 105

System oczyszczania dróg oddechowych - kamizelka oscylacyjna The Vest®.  nr tel. 511 832 040; W Systemie The Vest® 105 istnieje możliwość doboru kamizelek spełniających specyficzne wymogi kliniczne. W terapii domowej dostępne są kamizelki wielorazowego użytku piersiowe i pełne. Kamizelki te występują w 5 kolorach: różowym, fioletowym, niebieskim, moro i czarnym.

Więcej szczegółów

5 dostępnych

31 996,00 zł

Unikalny system wspomagający aktywację wydzieliny płucnej poprzez wysokiej częstotliwości oscylację ściany klatki piersiowej.

System The Vest® składa się z nadmuchiwanej kamizelki połączonej przewodami z generatorem impulsów powietrza. Generator z wysoką częstotliwością nadmuchuje kamizelkę i wydmuchuje z niej powietrze, na przemian uciskając i zwalniając ucisk klatki piersiowej. Technologia ta nosi nazwę wysokiej częstotliwości oscylacji ściany klatki piersiowej (HFCWO).

Szybkie ruchy klatki piersiowej wywołują "mikro-kaszel", dzięki któremu śluz się przesuwa i rozrzedza, co umożliwia przesunięcie go w kierunku głównych dróg oddechowych. Terapia The Vest® traktuje wszystkie płaty płuc jednakowo . Może być ona korzystna dla pacjentów w różnych dziedzinach opieki medycznej, w tym na oddziałach intensywnej terapii oraz pourazowych, ale także w domu.

Stosowanie systemu The Vest® jest zalecane w przypadku powikłań oddychania związanych m.in. z następującymi chorobami i schorzeniami:

  • Mukowiscydoza,
  • Rdzeniowy zanik mięśni (MSA)
  • Stwardnienie zanikowe boczne,
  • Dziecięce porażenie mózgowe,
  • Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP),
  • Dystrofia mięśni,
  • Przeszczepione płuco,
  • Zależność od wentylacji mechanicznej.

 

 Prosty w obsłudze generator impulsów powietrza

Dzięki możliwości ustawienia częstotliwości i intensywności oscylacji przy pomocy przycisków umieszczonych na generatorze, możliwe jest dostosowanie terapii do indywidualnych klinicznych wymagań dla konkretnego pacjenta.

Ustawienia całkowitego czasu trwania terapii pozwalają na konfigurację długości sesji terapeutycznej, po której zakończeniu generator impulsów powietrza automatycznie się wyłączy. W innym wypadku, gdy terapia zostanie przerwana, licznik wskaże pozostały do końca terapii czas, by zapewnić jej realizację w przepisanym wymiarze.

 

Dla zwiększenia wygody pacjentów związanej z transportem urządzenia i wymogami większości linii lotniczych 
system The Vest® 105 wyposażony jest w wygodną torbę na kółkach.
Fundacja MATIO dopłaca swoim podopiecznym 1000,00 zł